SKU: G001216 Kategori: , Brand:

ASUS DUAL-RTX4060TI-O8G / 8GB / GDDR6 / HDMI DP

499.99Share it:
  • Multiprocesorë NVIDIA Ada Lovelace Streaming: Deri në 2x performancë dhe efikasitet të energjisë
  • Bërthamat tensore të gjeneratës së 4-të: performancë deri në 4 herë me DLSS 3 kundrejt paraqitjes me forcë brutale
  • Bërthamat RT të gjeneratës së tretë: Performanca e gjurmimit të rrezeve deri në 2x
  • Edicioni OC: Ora e Rritjes 2595 MHz (Modaliteti OC)/2565 MHz (Modaliteti i parazgjedhur)
  • Dizajni i ventilatorit të teknologjisë aksiale përmban një qendër më të vogël të ventilatorit që lehtëson tehet më të gjata dhe një unazë penguese që rrit presionin e ajrit në rënie.
  • Një dizajn me 2.5-slot maksimizon përputhshmërinë dhe efikasitetin e ftohjes për performancë superiore në shasi të vogla.
  • Teknologjia 0dB ju lejon të shijoni lojëra të lehta në heshtje relative.
  • Kushinetat e dyfishtë të ventilatorit mund të zgjasin deri në dy herë më shumë se modelet e kushinetave të mëngës.
Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Model DUAL-RTX4060TI-O8G
Graphic Engine NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Ti
Bus Standard PCI Express 4.0
OpenGL OpenGL®4.6
Video Memory 8GB GDDR6
Engine Clock OC mode : 2595 MHz Defult mode : 2565 MHz (Boost)
CUDA Core 4352
Memory Speed 18 Gbps
Memory Interface 128-bit
Resolution Digital Max Resolution 7680 x 4320
Interface Yes x 1 (Native HDMI 2.1a) Yes x 3 (Native DisplayPort 1.4a) HDCP Support Yes (2.3)
Maximum Display Support 4
NVlink/ Crossfire Support No
Accessories 1 x Collection Card 1 x Speedsetup Manual 1 x Thank you Card
Software ASUS GPU Tweak III & GeForce Game Ready Driver & Studio Driver: please download all software from the support site.
Dimensions 227.2 x 123.24 x 49.6 mm
Recommended PSU 650W
Power Connectors 1 x 8-pin
Slot 2.5 Slot

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “ASUS DUAL-RTX4060TI-O8G / 8GB / GDDR6 / HDMI DP”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *