SKU: AC002311 Kategori: Brand:

PC-Case Midi Sharkoon TK4 RGB

Disponueshmëria: S’ka stok

95.99


S’ka stok


Share it:

TK4 RGB është një kuti kompakte midi ATX që bën përshtypje me pamjen e jashtme si dhe me vlerat e brendshme. Paneli i përparmë përzihet në mënyrë të përkryer me dizajnin ndryshe të kufizuar të shtresës së zezë dhe lejon një pamje të tre tifozëve RGB LED 120 mm, të cilët ofrojnë efekte spektakolare ndriçimi. Një panel I/O me dy porte USB 3.0 dhe një panel anësor prej xhami të temperuar plotësojnë përshtypjen e përgjithshme.

Paneli i përparmë me shkëlqim

Pas panelit të përparmë të xhamit të kalitur, tre ventilatorë LED RGB 120 mm sigurojnë një rrjedhje të barabartë ajri dhe, në këtë mënyrë, një ftohje adekuate të sistemit. Ndriçimi i mrekullueshëm i tifozëve mund të rregullohet lehtësisht sipas dëshirës duke përdorur një kontrollues të integruar me 14 mënyra të paracaktuara. Përveç kësaj, është gjithashtu e mundur të vendosni ndriçimin sipas kërkesave tuaja nëpërmjet tabelave kryesore të përputhshme me MSI Mystic Light Sync, Asus Aura Sync, Gigabyte Fusion dhe ASRock Polychrome SYNC.

Prezantimi i papenguar për harduerin

Ana e majtë e TK4 RGB përbëhet kryesisht nga xhami i kalitur, i cili zbulon harduerin e integruar dhe i ofron atij një prezantim të përshtatshëm. Kështu, mund të mahnitet edhe ventilatori i katërt RGB LED, i cili ndodhet në pjesën e pasme të kutisë. Ventilatori jo vetëm që ndriçon brendësinë e kasës me ngjyra elegante, por mundëson edhe një fluks ajri të barabartë dhe optimal. Meqenëse paneli anësor është ngjitur në pjesën e pasme të kasës, nuk ka vida të dukshme drejtpërdrejt që mund të shpërqendrojnë pamjen moderne të kasës.

Opsione të ndryshme për ftohje optimale

TK4 RGB ofron mjaft vendndodhje të mundshme për të siguruar një fluks ajri optimal. Përveç tifozëve RGB LED të parainstaluar në pjesën e përparme dhe të pasme të kasës, mund të instalohen edhe më shumë tifozë nëse është e nevojshme, për të arritur ftohjen më të mirë të mundshme. Paneli i sipërm i TK4 ofron hapësirë ​​për dy tifozë 120 mm ose dy tifozë 140 mm. Një tifoz tjetër 120 mm mund të instalohet në tunel për ftohjen shtesë të disqeve të ruajtjes.

Hapësirë ​​për hapësirë ​​ruajtëse

Ata që vlerësojnë hapësirën e mjaftueshme të ruajtjes së të dhënave për kompjuterin e tyre do të gjejnë opsione të ndryshme zgjerimi në TK4 RGB për t’iu përshtatur nevojave të tyre. Tre SSD kompakte mund të montohen ose në sirtarin e panelit kryesor ose në tunelin e furnizimit me energji elektrike. Përveç kësaj, dy HDD 3.5 mund të vendosen në kafazin HDD/SSD, në të cilin, natyrisht, mund të instalohen SSD nëse kërkohet.

Një mrekulli e vërtetë e hapësirës

Pavarësisht nga dimensionet e tij kompakte, të cilat janë gjithashtu të përshtatshme për konfigurime më të vogla, pajisje më të mëdha mund të instalohen gjithashtu pa problem brenda kasës TK4. Mund të instalohet një ftohës CPU deri në 15,7 cm në madhësi, ndërsa një kartë grafike deri në 33,5 cm do të vendoset ende lehtësisht.

Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “PC-Case Midi Sharkoon TK4 RGB”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *