SKU: AC002425 Kategori: Etiketë: Brand:

CPU Intel S1700 CORE i5 13400F TRAY GEN13

239.99


  • Intel Core i5-13400F
  • 20MB SmartCache LGA 1700
  • Number of processor cores: 10 64-bit
  • 128GB DDR4 SDRAM, DDR5 SDRAM

Share it:
  • 10 bërthama (6 bërthama P + 4 bërthama E) dhe 16 fije
  • Arkitektura hibride e performancës integron dy mikroarkitektura kryesore, duke i dhënë përparësi dhe duke shpërndarë ngarkesat e punës për të optimizuar performancën
  • Deri në 4.6 GHz. 20 milion cache
  • Kompatibile me pllakat amë të serive Intel 600 dhe serive 700 të bazuara në çipa
  • Mbështetje Turbo Boost Max Technology 3.0 dhe PCIe 5.0 & 4.0. Mbështetje memorie Intel Optane. Përfshirë ftohës Intel Laminar RH1. Kërkohet grafikë diskrete
Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Processor manufacturer Intel
Processor generation 13th gen Intel Core i5
Processor model i5-13400F
Processor cores 10
Processor socket LGA 1700
Processor threads 16
Processor operating modes 64-bit
Performance cores 6
Efficient cores 4
Processor boost frequency 4.6 GHz
Performance-core base frequency 2.5 GHz
Efficient-core boost frequency 3.3 GHz
Efficient-core base frequency 1.8 GHz
Processor cache 20 MB
Box
Processor base power 65 W
Maximum turbo power 148 W
Bus type DMI4
Procesori

Ngjyra

Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “CPU Intel S1700 CORE i5 13400F TRAY GEN13”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *