SKU: G0011989 & G001199 Kategori: Brand:

Kartelë Grafike PCIE RTX 3060 8GB ASUS Dual OC LHR GDDR6

Disponueshmëria: S’ka stok

354.99


S’ka stok


Shiko PDF
Share it:
  • Multiprocesorët NVIDIA Ampere Streaming: Blloqet ndërtuese për GPU-të më të shpejta dhe më efikase në botë, Ampere SM tërësisht i ri sjell 2X xhiron FP32 dhe efikasitet të përmirësuar të energjisë.
  • Bërthamat RT të gjeneratës së dytë: Përjetoni 2x xhiron e Bërthamëve RT të gjeneratës së parë, plus RT dhe hijezim të njëkohshëm për një nivel krejtësisht të ri të performancës së gjurmimit të rrezeve.
  • Bërthamat tensore të gjeneratës së 3-të: Merrni deri në 2X xhiros me pakicë strukturore dhe algoritme të avancuara të AI si DLSS. Këto bërthama ofrojnë një rritje masive në performancën e lojës dhe aftësi krejtësisht të reja të AI.
  • Dizajni i ventilatorit të teknologjisë aksiale përmban një qendër më të vogël të ventilatorit që lehtëson tehet më të gjata dhe një unazë penguese që rrit presionin e ajrit në rënie.
  • Një dizajn me 2 fole maksimizon përputhshmërinë dhe efikasitetin e ftohjes për performancë superiore në shasi të vogla.
  • Teknologjia 0dB ju lejon të shijoni lojëra të lehta në heshtje relative
  • Kushinetat e dyfishtë të ventilatorit mund të zgjasin deri në dy herë më shumë se modelet e kushinetave të mëngës
Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Graphics Coprocessor NVIDIA
Brand ASUS
Graphics Ram Size 8 GB
Graphics Ram GDDR6
Video Output Interface DisplayPort, HDMI
Memory Speed ‎ ‎1867 MHz
Chipset Brand ‎NVIDIA
Product Dimensions 11.93 x 8.66 x 2.17 inche
Ngjyra

Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kartelë Grafike PCIE RTX 3060 8GB ASUS Dual OC LHR GDDR6”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *