SKU: AC003125 Kategori: , Brand:

Kartelë Grafike PCIE RTX 3070 8GB ASUS TUF Gaming OC V2 LHR GDDR6 3Fan TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING

649.00Shiko PDF
Share it:

Multiprocesorët NVIDIA Ampere Streaming: Blloqet ndërtuese për GPU-në më të shpejtë dhe më efikase në botë, Ampere SM krejt i ri sjell 2X xhiros FP32 dhe efikasitet të përmirësuar të energjisë.
Bërthamat RT të gjeneratës së dytë: Përjetoni 2x xhiron e Bërthamëve RT të gjeneratës së parë, plus RT dhe hijezim të njëkohshëm për një nivel krejtësisht të ri të performancës së gjurmimit të rrezeve.
Bërthamat tensore të gjeneratës së 3-të: Merrni deri në 2X xhiros me pakicë strukturore dhe algoritme të avancuara të AI si DLSS. Tani me mbështetje për rezolucion deri në 8K, këto bërthama ofrojnë një rritje masive në performancën e lojës dhe aftësitë krejtësisht të reja të AI.
Dizajni i ventilatorit Axial-Tech është akorduar rishtazi me një drejtim qendror të kundërt të ventilatorit për më pak turbulenca.
Kondensatorët e shkallës ushtarake dhe komponentët e tjerë TUF rrisin qëndrueshmërinë dhe performancën.
Kushinetat me ventilator me top të dyfishtë mund të zgjasin deri në dy herë më shumë se modelet e kushinetave të mëngës.
GPU Tweak II ofron rregullim intuitiv të performancës, kontrolle termike dhe monitorim të sistemit.

Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Graphics Coprocessor NVIDIA GeForce RTX 3070
Brand Asus
Graphics Ram Size 8GB
GPU Clock Speed   1815 MHz
Video Output Interface DisplayPort, HDMI
Memory Speed ‎ 40000 MHz
Chipset Brand ‎ NVIDIA
Product Dimensions 16 x 9.2 x 3.5 inches
Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Kartelë Grafike PCIE RTX 3070 8GB ASUS TUF Gaming OC V2 LHR GDDR6 3Fan TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *