SKU: G001233 Kategori: Brand:

Palit RTX 4060 DUAL / 8GB GDDR6 / HDMI / 3xDP

Disponueshmëria: S’ka stok

399.99


S’ka stok


Share it:

Seria e dyfishtë GeForce RTX™ 4060 është e mbuluar me një fund të zi elegant. Me dy tifozë të mëdhenj 95 mm dhe hapje të gjerë në pllakën e pasme, karta grafike ofron ftohje konkurruese dhe performancë akustike. Ndriçimi delikat RGB në pjesën e pasme gjithashtu shton një ndjenjë stili në stacionin e kompjuterit pa u shpërqendruar shumë.
Mundësuar nga NVIDIA DLSS 3, hark ultra-efikas Ada Lovelace dhe gjurmim me rreze të plotë.

Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Memory Amount 8GB
Memory Interface 128bit
DRAM Type GDDR6
Graphics Clock 1830 MHz
Boost Clock 2460 MHz
Memory Clock 17 Gbps
CUDA Cores 3072
Memory Bandwidth (GB/sec) 272
Microsoft DirectX Microsoft DirectX® 12 Ultimate
OpenGL 4.6
Bus Support PCI-E 4.0
HDMI HDMI 2.1a
DisplayPort DP1.4a x 3
Maximum Digital Resolution 4K at 240Hz or 8K at 60Hz with DSC, HDR
Height 2 Slot
Board Size 249.9 x 123.5 x 40.2 mm
Graphics Card Power 115W
Recommended System Power 600W
Supplementary Power Connectors 8-pin x 1
Ngjyra

Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Palit RTX 4060 DUAL / 8GB GDDR6 / HDMI / 3xDP”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *