SKU: AC002662 Kategori: Brand:

Pastë Termike PRO K Cooler Accessories Thermal Compound Arctic MX-4 2019 20g

16.99Share it:

Përdorimi i sigurt
ARCTIC MX-4 është një pastë pa metal dhe jo elektrik përçues. Kjo minimizon rrezikun e qarqeve të shkurtra dhe ofron mbrojtje të përsosur për kompjuterin tuaj. Aplikimi është gjithashtu i lehtë sepse konsistenca e pastës është ideale për t’u përdorur në patate të skuqura.

Qëndrueshmëri e gjatë
Krahasuar me pastat termike prej metali ose silikoni, nuk keni nevojë të bëni ndonjë kompromis me MX-4. Pasi të aplikohet, zgjat të paktën 8 vjet.

Vlera e madhe për para
Një përbërje termike me performancë të lartë për integruesit e sistemit që me siguri do t’i tejkalojë pritshmëritë tuaja për shkak të çmimit të ulët.

Paketimi i optimizuar kursen burime

Përdorimi i qëndrueshëm i burimeve është shumë i rëndësishëm për ne në ARCTIC. Prandaj, ne kemi optimizuar paketimin e MX-4 për të minimizuar emetimet e CO2. Në prodhimin e paketimit të ri, praktik dhe të riciklueshëm të përbërjes sonë termike, ne mundëm të reduktonim gjurmën mjedisore me 40%.

Më mirë se metali i lëngshëm

Komponimi termik ARCTIC MX-4 përbëhet nga mikrogrimca karboni, të cilat çojnë në përçueshmëri termike jashtëzakonisht të lartë. Kjo garanton që nxehtësia mund të shpërndahet nga CPU ose GPU shpejt dhe me efikasitet. Me performancën e tij të shkëlqyer, MX-4 është shoqëruesi më i mirë për mbingarkuesit dhe entuziastët.

Aplikim i lehtë

Falë qëndrueshmërisë së tij, MX-4 është i lehtë për t’u aplikuar, edhe për fillestarët. Në video ju tregojmë se çfarë opsionesh aplikimi ka dhe si të aplikoni pastën termike në mënyrë më efektive në mënyrë që të shmangni hapësirat ajrore midis CPU-së dhe ftohësit.

Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Density 2.5 g/cc
RoHS Compliant Yes
Product color Blue White
Thermal conductivity 8.5 W/m K
Viscosity 870
Not conductive Yes
Not capacitive Yes
Number 1
Essential ingredients Carbon
Package weight 330g
Weight 20g
Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Pastë Termike PRO K Cooler Accessories Thermal Compound Arctic MX-4 2019 20g”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *