SKU: G001210 Kategori: , Brand:

PCIE RTX 3050 8GB ASUS Dual OC LHR V2 GDDR6

289.99Share it:
  • Multiprocesorët NVIDIA Ampere Streaming: Ampere SM tërësisht i ri sjell 2X xhiros FP32 dhe efikasitet të përmirësuar të energjisë.
  • Bërthamat RT të gjeneratës së dytë: Përjetoni 2x xhiron e Bërthamëve RT të gjeneratës së parë, plus RT dhe hijezim të njëkohshëm për një nivel krejtësisht të ri të performancës së gjurmimit të rrezeve.
  • Bërthamat tensore të gjeneratës së 3-të: Merrni deri në 2X xhiros me pakicë strukturore dhe algoritme të avancuara të AI si DLSS. Këto bërthama ofrojnë një rritje masive në performancën e lojës dhe aftësi krejtësisht të reja të AI.
  • Dizajni i ventilatorit të teknologjisë boshtore është akorduar rishtazi me një drejtim qendror të kundërt të ventilatorit për më pak turbullira Shmangni përdorimin e softuerit jozyrtar
  • Një dizajn me 2 fole maksimizon përputhshmërinë dhe efikasitetin e ftohjes për performancë superiore në shasi të vogla.
Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Graphics Coprocessor NVIDIA GeForce RTX 3050
Brand ASUS
Graphics Ram Size 8 GB
GPU Clock Speed 1.85 GHz
Video Output Interface PCI Express
Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “PCIE RTX 3050 8GB ASUS Dual OC LHR V2 GDDR6”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *