SKU: G001222 Kategori: , Brand:

PCIE RTX 3060 12GB ASUS Dual OC V2 LHR GDDR6 DUAL-RTX3060-O12G-V2

Disponueshmëria: S’ka stok

369.99


S’ka stok


Share it:
  • Multiprocesorët NVIDIA Ampere Streaming: Blloqet ndërtuese për GPU-në më të shpejtë dhe më efikase në botë, Ampere SM tërësisht i ri sjell 2X xhiron FP32 dhe efikasitet të përmirësuar të energjisë.
  • Bërthamat RT të gjeneratës së dytë: Përjetoni 2x xhiron e Bërthamëve RT të gjeneratës së parë, plus RT dhe hijezim të njëkohshëm për një nivel krejtësisht të ri të performancës së gjurmimit të rrezeve.
  • Bërthamat tensore të gjeneratës së 3-të: Merrni deri në 2X xhiros me pakicë strukturore dhe algoritme të avancuara të AI si DLSS. Tani me mbështetje për rezolucion deri në 8K, këto bërthama ofrojnë një rritje masive në performancën e lojës dhe aftësitë krejtësisht të reja të AI.
  • Modaliteti OC: Rritja e orës 1867 MHz (modaliteti OC)/ 1837 MHz (modaliteti i lojës)
  • Dizajni i ventilatorit Axial-Tech përmban një shpërndarës më të vogël të ventilatorit që lehtëson tehet më të gjata dhe një unazë penguese që rrit presionin e ajrit në rënie.
Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Brand ASUS
Graphics Coprocessor NVIDIA GeForce RTX 3060
Graphics Ram Size 12 GB GPU
Clock Speed 1.87 GHz
Video Output Interface PCI Express
Ngjyra

Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “PCIE RTX 3060 12GB ASUS Dual OC V2 LHR GDDR6 DUAL-RTX3060-O12G-V2”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *