SKU: LP001226 & TA001013 Kategori: Brand:

Tablet Samsung galaxy A7 lite 32GB wi-fi grey

229.99Shiko PDF
Share it:

Galaxy Tab A7 Lite

A hand holding Galaxy Tab A7 Lite with a beach scene with the word Adventure onscreen.

Luani ku të dëshironi

Ekrani 8.7″│Pesha 366g│Mbulesa metalike

Kënaquni me filma dhe lojëra në një ekran të gjerë 8,7 inç. Skajet e kornizës shumë të holla japin një raport më të madh të ekranit ndaj trupit pa rritur madhësinë e tabletës. Faktori i formës kompakte e komode ndihmon që duart tuaja të mos lodhen, edhe kur keni luajtur me orë të tëra.

Hands holding Galaxy A7 Lite. Onscreen is a woman standing in a field. The photo goes beyond the boundaries of the screen to represent the wide display.

Dizajnuar për të shkuar atje ku dëshironi

Mos sakrifikoni stilin për komoditetin. Galaxy Tab A7 Lite jua ofron të dyja në një trup të hollë. Me një hollësi prej 8,0 mm dhe peshë prej 366 g, kjo tabletë shumë portabël futet lehtësisht në çantën tuaj dhe nuk ju ngadalëson me peshën e saj. Zgjidhni midis një pamjeje të hijshme Gri ose Argjendi.

A person wearing a backpack and holding a pile of papers and textbooks. At the front of the pile is Galaxy Tab A7 Lite.

Gjeste të thjeshta për përdorim me një dorë

Navigoni me lehtësi në tabletën tuaj me një dorë. Një menu e bazuar në gjeste ju lejon të bëni gjëra të tilla si kthimi prapa, shikimi i aplikacioneve tuaja të fundit, si dhe kthimi te menynë kryesore, të gjitha me lëvizjen e gishtit tuaj të madh. Me dhjetëra funksione, Galaxy Tab A7 Lite ofron lehtësinë në majat e gishtave tuaj.

A person holding Galaxy Tab A7 Lite in their left hand. The Quick Tools menu is onscreen and they can easily adjust settings with their thumb. The Quick Tools icon is seen too. Plus a close-up of the Galaxy Tab A7 Lite screen with arrows showing gestures. Swipe to the right and up for Recent, swipe straight right for Back, and swipe to the right and down for the Home screen. The Gestures icon is seen too.

Një kamerë për të kapur momentet tuaja live

Kamera e Galaxy Tab A7 Lite është gati të regjistrojë dhe të ndajë momentin tuaj. Qoftë kur kërkoni të regjistroni portrete të mahnitshme ose pamje mbresëlënëse, kjo pajisje ju del në pah. Me kamerën kryesore 8 MP, kujtimet tuaja qëndrojnë të gjalla, të ndritshme dhe të qarta.

Rear and front view of Galaxy Tab A7 Lite showing a close-up of Auto Focus 8MP rear camera, f2.0 and Full Frame 2MP front camera f2.2. A girl on the display while being taken pictures.

Kinemaja më e afërt ndodhet aty ku jeni ju

Kornizë më e hollë do të thotë më shumë hapësirë për një ekran më të madh 8,7 inç në një tabletë kompakte dhe praktike.

'Galaxy A7 Lite seen from the front with an image of a person standing on a rock in front of steaming waterfalls on either side onscreen. The image expands past the edges of the tablet to show the expansiveness of the display. Rings come out from the sides to demonstrate the location of the dual speakers and the immersive sound of Dolby Atmos.

Ruani më shumë nga gjërat që ju pëlqejnë

Ruajtje 3+32GB/4+64GB│Karta Micro SD 1TB

Galaxy Tab A7 Lite vjen me memorie 32 GB/64 GB të integruar për të gjitha videot, fotografitë dhe skedarët tuaj me rezolucion të lartë. Më pas mund ta zgjeroni me një kartë microSD për të pasur edhe më shumë memorie — deri në 1 TB. Ruani më shumë nga gjërat që ju pëlqejnë dhe fshini më pak.

Photos are flipped through on the Galaxy Tab A7 Lite’s device, demonstrating how much content can be stored on the device.

Jetëgjatësia e baterisë që dallohet nga të tjerat

Galaxy Tab A7 Lite mbart më shumë energji nga sa mund të prisni për një pajisje kaq të hijshme. Bateria 5 100 mAh* ju jep lirinë për të harruar karikuesin për periudha të gjata kohore kur udhëtoni diku ose kur keni shumë për të parë.

*Vlera tipike e testuar në kushte laboratorike të palëve të treta. Vlera tipike është vlera mesatare e përllogaritur duke marrë parasysh devijimin e kapacitetit të baterisë ndër mostrat e baterive të testuara sipas standardit IEC 61960. Kapaciteti nominal (minimal) është 4980 mAh. Jetëgjatësia aktuale e baterisë mund të ndryshojë në varësi të mjedisit të rrjetit, mënyrave të përdorimit dhe faktorëve të tjerë.

Battery cut-outs within the 5,100mAh typography are filled with green to show how much power you get.

Pajisjet Galaxy gjithmonë të lidhura

Lehtësoni jetën me një lidhje të përsosur midis pajisjeve tuaja Samsung Galaxy. Hyni në llogarinë Samsung dhe lidhni Galaxy Tab A7 Lite me telefonin. Më pas mund të bëni telefonata dhe të dërgoni mesazhe nga tableta juaj, si dhe të lidheni me Hotspot të të dhënave tuaja celulare, pa marrë në duar telefonin.

*Veçoria e telefonatës dhe dërgimit të mesazheve në pajisje të tjera mbështetet mes pajisjeve Samsung që funksionojnë me Android P dhe me 3GB RAM e lart. Data e prezantimit të funksionit të shërbimit mund të ndryshojë sipas rajonit, operatorit dhe pajisjes.**Veçoria e telefonatës dhe dërgimit të mesazheve në pajisje të tjera kërkon që të dyja pajisjet të jenë të lidhura me të njëjtën llogari Samsung dhe të lidhen fillimisht te cilësimet për t’u lidhur automatikisht. ***Veçoria e hotspotit automatik është e disponueshme vetëm mes smartfonëve dhe tabletave Samsung që funksionojnë me Android 10 e lart. ****Auto Hotspot kërkon që të dyja pajisjet të jenë të lidhura me të njëjtën llogari Samsung. *****Disponueshmëria e hotspotit mund të ndryshojë në varësi të politikës së operatorit.

A woman sitting on a chair with Galaxy Tab A7 Lite in her hands. A notification says Auto Hotspot, Only your account. It is switched on. Another Galaxy Tab A7 Lite seen from the front, with a phone call from Amy onscreen.

Një shesh lojërash dixhital për mësim dhe argëtim

Samsung Kids ju lejon të krijoni një mjedis të sigurt eksplorimi për fëmijët tuaj. Thjesht prekni Samsung Kids në panelin e shpejtë (Quick) dhe shijoni aplikacione origjinale me personazhe që jetojnë brenda botës së tyre virtuale. Kontrolli prindëror (Parental Control) ju lejon të monitoroni përdorimin dhe kohën e lojës, në mënyrë që të mund të jepni tabletën pa u shqetësuar.

A young kid sits with parents, grinning at his Galaxy Tab A7 Lite. The parental usage control feature appears at the bottom.

Siguria në çdo nivel mbron atë që është e juaja

Samsung Knox ofron siguri të shkallës së mbrojtjes. Të dhënat tuaja private mbrohen nga shumica e softuerëve keqdashës dhe sulmet keqdashëse përmes platformës së sigurisë Knox me shumë shtresa dhe të mbështetur nga hardueri.

Galaxy Tab A7 Lite displays the Samsung Knox logo on its screen while photo and text message snippets appear around the tablet.
Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Modeli: Tablet Samsung A7 Lite
RAM: 3GB
Memory: 32GB
Screen size:  8.7″ inch (1340 x 800) Full HD
Operating System: Android 11
Color: Gray
Wifi
SIM
Garancion: Nga prodhuesi
Veçoritë

Madhësia e ekranit

,

Ngjyra

Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Tablet Samsung galaxy A7 lite 32GB wi-fi grey”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *