SKU: AC001733 Kategori: , Brand:

SSD M.2 2TB Samsung 980 PRO NVMe PCIe 4.0 x 4 retail

179.99Share it:
  • Performanca e nivelit tjetër të SSD-së: Lëshoni fuqinë e Samsung 980 PRO PCIe 4.0 NVMe SSD për llogaritjen e nivelit tjetër. 980 PRO jep 2 herë shpejtësinë e transferimit të të dhënave të PCIe 3.0, duke ruajtur përputhshmërinë me PCIe 3.0.
  • Shpejtësia maksimale: Merrni shpejtësi leximi deri në 7000 MB s me 980 PRO dhe shtyni kufijtë e asaj që mund të bëjnë SSD. Mundësuar nga një kontrollues i ri Elpsis i krijuar për të harmonizuar komponentët e memories flash dhe ndërfaqen për shpejtësi superiore – me një ndërfaqe PCIe 4.0 që është 2 herë më e shpejtë se SSD-të PCIe 3.0 dhe 12 herë më e shpejtë se SSD-të Samsung SATA – çdo komponent i këtij NVMe SSD është prodhuar nga Samsung për performancën që zgjat.
  • Një kombinim fitues: I projektuar për lojtarë të fortë dhe përdorues me njohuri teknologjike, 980 PRO ofron gjerësi bande me performancë të lartë dhe xhiro për aplikacione të rënda në lojëra, grafikë, analitikë të të dhënave dhe më shumë. Është i shpejtë në ngarkimin e lojërave, kështu që mund të luani më shumë dhe të prisni më pak.
  • SSD efikas M.2: 980 PRO vjen në një formë kompakte M.2 2280, e cila mund të lidhet lehtësisht në desktop dhe laptopë. Për shkak të madhësisë së tij dhe rrjedhimisht efikasitetit të optimizuar të energjisë, është ideal për ndërtimin e sistemeve kompjuterike me performancë të lartë.
  • Kontroll i besueshëm termik: SSD-të me performancë të lartë zakonisht kërkojnë kontroll termik me performancë të lartë. Për të siguruar performancë të qëndrueshme, 980 PRO përdor veshjen e nikelit për të ndihmuar në menaxhimin e nivelit të nxehtësisë së kontrolluesit dhe një etiketë shpërndarës nxehtësie për të ofruar kontroll termik efektiv të çipit NAND.
Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Brand SAMSUNG
Hard Disk Interface NVMe
Digital Storage Capacity 2 TB
Connectivity Technology Bluetooth, NVMe
Special Feature Portable
Hard Disk Form Factor 2280 Inches
Hard Disk Description Solid State Hard Drive
Compatible Devices Laptop, Desktop
Installation Type Internal Hard Drive
Color Black
Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “SSD M.2 2TB Samsung 980 PRO NVMe PCIe 4.0 x 4 retail”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *