SKU: AC001513 Kategori: Brand:

TP-Link USB 2.0 Wireless N Adapter, up to 300 Mbps TL-WN821N

14.99


  • Shpejtësia e shkëlqyer N sjell përvojën më të mirë për transmetimin e videos HD ose thirrjet në internet
  • Teknologjia MIMO me forcë më të fortë depërtimi të sinjalit, mbulim më i gjerë me valë, duke siguruar performancë dhe stabilitet më të mirë
  • Kriptim i lehtë i sigurisë me valë me një shtypje të butonit WPS
  • Mbështet Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1, Mac OS X 10.7~10.10, Linux

Share it:

Çfarë bën ky produkt

Përshtatësi USB me valë N TL-WN821N ju lejon të lidhni një kompjuter desktop ose notebook me një rrjet me valë dhe të përdorni lidhjen me internetin me shpejtësi të lartë. Në përputhje me IEEE 802.11n, ato ofrojnë shpejtësi me valë deri në 300 Mbps, e cila është e dobishme për lojërat në internet apo edhe transmetimin e videos HD.
Me teknologjinë MIMO (antena me shumë hyrje, shumë dalje), ai tregon aftësi më të shkëlqyera për të zbutur humbjen e të dhënave në distanca të gjata dhe përmes pengesave në një zyrë të vogël ose një apartament të madh, madje edhe në një ndërtesë prej çeliku dhe betoni. Mbi të gjitha, ju mund të merrni me lehtësi rrjetin pa tel gjatë lidhjes në distanca të gjata ku produktet e vjetra 11g mund të mos jenë!

Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Interface USB 2.0
Button WPS Push Button
Dimensions ( W x D x H ) 2.7x 0.8 x 0.4 in. (69 x 21 x 9.5mm)
Antenna Type On-Board
Wireless Standards IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b
Frequency 2.400-2.4835GHz
Signal Rate 11n: Up to 300Mbps(dynamic) 11g: Up to 54Mbps(dynamic) 11b: Up to 11Mbps(dynamic)
Reception Sensitivity 270M: -62dBm@10% PER 130M: -65dBm@10% PER 108M: -68dBm@10% PER 54M: -68dBm@10% PER 11M: -85dBm@8% PER 6M: -88dBm@10% PER 1M: -90dBm@8% PER
Transmit Power <20dBm(EIRP)
Wireless Modes Ad-Hoc / Infrastructure mode
Wireless Modes Support 64/128 bit WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK
Modulation Technology DBPSK, DQPSK, CCK, OFDM, 16-QAM, 64-QAM
Ngjyra

Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “TP-Link USB 2.0 Wireless N Adapter, up to 300 Mbps TL-WN821N”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *