SKU: AC002580 Kategori:

USB wireless Edup EP-N8553 (150 Mbps nano)

14.99Share it:

Përshtatësi Wireless-N USB 2.0 i EDUP ju lejon të lidhni laptopin ose desktopin tuaj me çdo rrjet Wireless-N në shtëpinë ose zyrën tuaj. Mbushësi wifi Wireless-N (802.11n) 150mbps është i shkëlqyeshëm për ata që duan të përditësojnë kompjuterët e vjetër për të qenë në gjendje të aksesojnë internetin përmes një rrjeti Wireless-N.

Me 5 herë më shpejt se rrjetet tradicionale Wireless-G (802.11b), rrjetet Wireless-N lejojnë transferime të dhënash me shpejtësi të lartë, lojëra në internet dhe shkarkime të shpejta rrufe. Përshtatësi Wireless-N USB 2.0 ju jep akses në të gjitha veçoritë me shpejtësi të lartë të rrjeteve Wireless-N në kompjuterët e vjetër dhe të rinj. Konfigurimi i tij i thjeshtë dhe i lehtë do të thotë që ju do të shfletoni internetin, do të shkarkoni filma dhe do të postoni e-mail brenda një kohe të shkurtër.

Mundësitë e pagesave
Mundesite e pagesave
Standardet Wireless IEEE 802.11n (draft) IEEE 802.11 g IEEE 802.11b
Ndërfaqja e hostit Ndërfaqja USB2.0/1.1 me shpejtësi të lartë
Norma e të dhënave 802.11n: deri në 150 Mbps (lidhje zbritëse) dhe 150 Mbps (lidhje lart) 802.11g: kthim automatik 54 / 48 / 36 / 24 / 18/ 12 / 9 / 6 Mbps 802.11b: kthim automatik 11 / 5.5 / 2 / 1 Mbps
Brezi i frekuencës Band 2.4 GHz ISM (Industrial Scientific Medical).
Çipset MTK7601
Frekuenca RF 2412 ~ 2462 MHz (Amerika e Veriut) 2412 ~ 2472 MHz (Evropë) 2412 ~ 2484 MHz (Japoni)
Kanali i Radios 1 ~ 14 kanale (Zgjedhja universale e domenit)
Mbulimi i diapazonit Gama deri në 3 herë më larg se 802.11g
Lloji i antenës Antenë e integruar
Roaming Lëvizshmëri e plotë dhe roaming pa probleme nga qeliza në qelizë
Fuqia e daljes RF 13 ~ 17 dBm (tipike)
Modulimi 11n: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM me OFDM 11g: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, OFDM 11b: DQPSK, DBPSK, DSSS, CCK
Siguria e të dhënave Kriptimi WEP 64/128-bit WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK. TKIP/AES
Rrjeti Kalo automatikisht për të përdorur modalitetin 802.11n ose 802.11g ose 802.11b Mbështet Ad-Hoc, rrjetin WLAN të infrastrukturës Roaming me valë Shpejtësia e të dhënave kthehet automatikisht në mjedis me zhurmë ose në distancë më të gjatë Anketa e faqes me funksionin e profilit
Kontrolli i qasjes në media CSMA/CA me ACK
Sistemi Operativ WinXP,WinVista,Win7,Win8,Win8.1,Win10;Linux v3.0.0.4
Ngjyra

Importuar nga:

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “USB wireless Edup EP-N8553 (150 Mbps nano)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *