Posta falas për porosi mbi 20€ brenda Kosovës

MENU

Furnizues i energjisë 1200W Thermaltake Toughpower GF3 Snow

308.99 

përfshirë TVSH

Barkodi:
ST133080
Sasia:
5
Origjina:

Koha e arritjes

21 Maj, 2024 – 23 Maj, 2024

Keni pyetje rreth produktit?

Na kontaktoni në e-mail!

Sigurohu me StarSafe

Zgjat garancionin e produktit
Mbyll
Zgjat garancionin për produktin duke zgjedhur opsionet sipër. Kostoja e garancionit do të llogaritet në fund të blerjes tek arka.
Çmimi i produktit
Garancioni
Totali
Përshkrimi
Specifikat
Vlerësimet

Seria Snow Toughpower GF3 është 80 plus ari i certifikuar dhe i pajtueshëm me specifikimet ATX 3.0. Pajisur me një lidhje amtare PCIe Gen 5.0. A mund të furnizojë karta grafike PCIe të gjeneratës tjetër me një kabllo të re 12VHPWR me energji elektrike. Lidhja e modulit PCIe me 4 pin. Seria Snow Toughpower GF3 është projektuar për kartat grafike PCIe 5.0 të gjeneratës tjetër dhe të pajtueshme me specifikimet Intel ATX 3.0. Seria GF3 Snow ofron 80 plus efikasitet të arit dhe gjithashtu ofron stabilitet. Jetëgjatësia dhe besueshmëria. Për përdoruesit. i cili dëshiron shumë për një strehim thjesht të bardhë. Padyshim që mund ta përmbushë këtë furnizim me energji elektrike.
plotësisht i pajtueshëm me standardet Intel ATX 3.0
Seria e borës GF3 ToughPower është plotësisht e pajtueshme me specifikimet Intel ATX 3.0. të cilat mbështesin deri në 200% të performancës. Arritni efikasitetin e 60% me efikasitet të ulët të ngarkesës dhe plotësoni standardet e kërkuara të kohës për furnizimin me energji elektrike. i cili ofron performancë të fortë dhe të qëndrueshme dhe mundëson furnizimin me energji elektrike. Për të operuar vendas në gjeneratën e ardhshme. (Shih Direktivën e Dizajnit Intel) Lidhja PCIE e Native 12+4pin (12VHPWR) e GF3 Snow 1200W mund të ofrojë deri në 600W për kartat grafike PCIe 5.0.>
Meqenëse rritet konsumi i energjisë elektrike të kartave grafike. Nevoja juaj për energji po rritet gjithashtu. Seria e dëborës GF3 u zhvillua për mbështetjen e kartave grafike NVIDIA dhe AMD dhe mbështet kabllot PCIE me 8 pin për kartat grafike AMD dhe kartat grafike të nivelit të hyrjes së kartave grafike të nivelit të hyrjes RTX 40. Ajo gjithashtu ka një lidhje 1 x 12+4-pin për hartat e kartave të serive RTX 40. të cilët kanë nevojë për një lidhje PCIe Gen 5.0. për të furnizuar kartat grafike me energji elektrike sipas opsioneve të tyre të ndryshme të lidhjes.
Jini të zgjuar. Qëndroni të qetë
Një tifoz 140 mm me kushinetë të lëngjeve siguron një rrjedhë të shkëlqyeshme të ajrit. Përveç kësaj, tifozi Smart Zero e kthen vetëm tifozin. Kur ngarkesa tejkalon 20 % të furnizimit me energji elektrike. Ajo që minimizon zhurmat e padëshirueshme. -7% për shinat kryesore dhe ± 10% për -12V. është vendosur jo më shumë se 2% ± për shinat kryesore dhe ofron një të barabartë. Performanca e pastër përmes stabilitetit të jashtëzakonshëm të tensionit. Të gjitha valët e mbetura janë më të ulëta se 30mV në +12V. +5V ose +3.3V nga 0% në 100% ngarkesë. Për të siguruar funksionimin e qëndrueshëm dhe punën në mënyrë të besueshme për më gjatë. Mund të mbyllet ose të rindizni kompjuterin tuaj. Ne sigurohemi. që seria e dëborës GF3 ofron të paktën 17 ms me 100 % përdorim të kapaciteteve. Pa rifilluar ose rivendosur sistemin.

Më i qëndrueshëm se kurrë
100% me cilësi të lartë japoneze 105 ° C/221 ° F Kondensatorët e elektrolitit ofrojnë një jetë të gjatë shërbimi dhe stabilitet maksimal dhe të mbetet i besueshëm. Përdorimi i qarqeve LLC dhe DC/DC siguron funksionim shumë të qëndrueshëm dhe kontroll të përmirësuar të tensionit. tension Kabllot e bardha me një profil të ulët e bëjnë më të lehtë menaxhimin e kabllove. Ulni rrëmujën dhe përmirësoni rrjedhën e ajrit në banesë. Mbi mbrojtjen aktuale). OVP (Mbrojtja e tensionit). RRP (nën mbrojtjen e tensionit). OPP (Mbrojtja e energjisë). SCP (mbrojtje e qarkut të shkurtër). OTP (Mbrojtja e temperaturës). Ishte optimizuar për të gjithë gjeneratat e procesorëve Intel. Për të arritur një maksimum të kursimeve të energjisë.Përshkrimi i produktit është duke u përpunuar, ju lutem klikoni mbi specifikat teknike. Faleminderit për mirëkuptimin!

Brendi

Produktet e ngjajshme